with Brak komentarzy

Spójne szablony grafik na FB dla Magia Zdrowia w projekcie #prostazmiana

W ramach projektu #prostazmiana pomagam rozwiązywać graficzne problemy. Tym razem zgłosiła się do mnie Ewa z https://www.facebook.com/dietetyk.wroclaw , która ma problem z szablonami i spójnością swoich grafik.

 

#prostazmiana

 

Ewa jest dietetykiem i zwolenniczką podejścia do diety i zdrowego stylu życia w sposób kompleksowy i ze sporą dawką luzu :-).Pomaga aktywnym i zapracowanym osobom w poprawie nawyków żywieniowych, motywuje ich do zmian na lepsze i wspiera w procesie wprowadzania zdrowej diety. Zależy jej na tym, żeby zmiana diety była elementem zmiany stylu życia, a nie tylko chwilowym wspomaganiem w chorobach.

Ewa posiada swoje logo, ma wybrane fonty i kolorystykę. Nie ingerowałam w te elementy. Pokazałam tylko jak można je wykorzystać.

1. FONT.
Nie zawsze trzeba używać wszystkich wybranych fontów (Ewa ma 3 rózne rodzaje). Warto zdecydować się na ten najbardziej czytelny. Trzeba też pamiętać o możliwości wykorzystania różnych stylów w obrębie danego fontu.
2. KOLOR.
Intensywne kolory na pewno przyciągają wzrok, jednak w dużej ilości mogą być nieco agresywne. Warto więc zdecydować się na łagodniejsze tło pod tekstem.
3. ZDJĘCJA.
Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jedno dobrze wykadrowane i dopasowane zdjęcie śmiało może zastąpić kilka nie do końca czytelnych fotografii.
4. CHARAKTERYSTYCZNY ELEMENT GRAFICZNY
Jako dodatek zaproponowałam element graficzny w postaci wielokolorowego paska, zawierającego wszystkie kolory marki.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
5. Kontrast pomiedzy tekstem a tłem.

W tym przypadku jasne tło  i czarne litery.

 

6. Wykadrowanie zdjęcia.

Jeżeli planujemy wykorzystać zdjęcie, kadr powinien być interesującym dopełnieniem grafiki.

Elementy graficzne nie mogą przesłaniać głównego fragmentu zdjęcia, które ma przyciągnąć wzrok obserwatorów.

 

 

 

Zostaw Komentarz